Johann Strauss Nehir Gemisi İle Ren & Main Nehirleri - Kurban Bayramı Özel Seferi

10.08.2019 - 17.08.2019 2019 / 7 Gece & 8 Gün - Kurban Bayramı

Johann Strauss nehir gemisi 2006 yılında suya indirilmiş olup 2018 sezonu öncesi tamamen yenilenmiştir. Sınıfındaki en güzel gemilerden birisi olan gemi; 144 yolcu kapasitelidir. Toplam 72 konforlu kabinden oluşan gemi yolcularına 40 personel ile hizmet vermektedir.

Programı İndir

01.Gün / 10 Ağustos 2019 / İstanbul – Amsterdam, Hollanda

İstanbul HavalimanıDış Hatlar, Türk Havayolları kontuarı önünde saat 04:00’da buluşma. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından TK 1951 no’lu sefer ile 07:15’ de Amsterdam’a uçuş. Yerel saat ile 09:50’de varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından bizi bekleyen aracımız ile Amsterdam limanındaki gemimize transfer…Gemimiz bu gece limanda demirli olacak…

*Ekstra Amsterdam turu: Şehir turuna kanal gezisi de dahildir. 

02.Gün / 11 Ağustos 2019 / Amsterdam

Gemimiz saat 18.00’e kadar Amsterdam’da demirli kalacaktır. 18.00’de limandan hareket edip, Almanya’ya doğru yol alacaktır.

*Ekstra Volendam & Marken turu

 

03.Gün / 12 Ağustos 2019 / Düsseldorf & Köln, Almanya

Gemimiz güzel bir yolculuktan sonra saat 15.00’de Düsseldorf’a varacaktır. Ekstra tura katılacak misafirlerin ayrılmasından sonra tekrar hareket edecektir. Saat 20.30’da Köln’e varış. Gemimiz Köln’de turdan dönen misafirlerin binişinden sonra 21.00’de limandan hareket edecektir.

*Ekstra Düsseldorf & Köln turu: Almanya’nın en zengin şehirlerinden Düsseldorf ve yarım saat mesafedeki en tarihi şehirlerinden Köln turunda Almanya’nın tarihi, endüstriyel ve kültürel gelişimine tanık olacaksınız.

 

04.Gün / 13 Ağustos 2019 / Koblenz & Rüdesheim, Almanya

Sabah 07.00’de Moselle ve Ren nehrinin birleştiği yerde bulunan Koblenz’e varıyoruz. Koblenz’de eski şehirde yapacağımız sabah yürüyüş turundan sonra saat 10.00’da limandan ayrılıyoruz. Ren nehrinin ortalarında seyir halinde Loreley Geçidi’nden panoramik olarak geçiyoruz. Saat 15.00’de Unesco Dünya Mirası’na dahil olan aynı zamanda güzel Drosselgasse yoluyla ve şaraplarıyla ünlü olan Rüdesheim’a varıyoruz. Saat 17.30’da limandan ayrılıyoruz.

*Ekstra Rüdesheim turu; “Winzerexpress” mini treniyle kasabanın merkezine geliyoruz. Siegfried’in Mekanik Müzik Kabinini ziyaret edip, şarap tavernalarıyla ünlü Drosselgasse’de yürüyüş yapıyoruz.

 

05.Gün / 14 Ağustos 2019 / Miltenberg & Wertheim, Almanya

Gemimiz saat 14.00’de Miltenberg’e varacaktır. Ekstra tura katılacak misafirlerin ayrılmasından sonra tekrar hareket edecektir.  Saat 19.00’da Wertheim’a varış. Gemimiz turdan dönen misafirlerin binişinden sonra 19.30’da limandan hareket edecektir.

*Ekstra Wertheim & Miltenberg turu; Main nehrinin incisi olarak bilinen Miltenberg’de etkileyici ahşap evler eşliğinde yürüyüş turunun ardından, Main nehri boyunca otobüsle Wertheim’e gideceğiz ve bu şirin kasabayı da yürüyüş turu ile keşfedeceğiz.  

 

06.Gün / 15 Ağustos 2019 / Würzburg, Almanya

Gemimiz saat 08.00’de vardığı Würzburg’da akşam 19.00’a kadar kalacaktır.

*Ekstra             Würzburg & Rothenburg turu; Tur sırasında Marienberg kalesi ve konut bölümüne gezi düzenlenecektir.

Ayrıca Romantik ortaçağ kasabası Rothenburg’a otobüs ile gideceğimiz turda, etkileyici dar yollar ve sokakları göreceğiz.

 

07.Gün / 16 Ağustos 2019 / Bamberg, Almanya

Main nehrindeki son durağımız, Unesco Dünya Mirası Listesi’ndeki Bamberg. Gemimiz saat 15.00’de varacağı Bamberg’de 19.00’a kadar demirli kalacaktır.

*Ekstra Bamberg turu; Gotik ve Barok tarzın bir sentezi olan Bamberg’de yürüyüş turu sırasında imparatorluk katedralini de göreceğiz. Dilerseniz serbest zamanda Dünyaca ünlü isli birayı da deneyebilirsiniz.

 

08.Gün / 17 Ağustos 2019 / Nürnberg – Frankfurt – İstanbul  

Sabah gemide alınacak kahvaltıdan sonra özel araçlarımız ile Frankfurt Havalimanına transfer. Dileyenler rehberlerinin düzenleyeceği ekstra Frankfurt Şehir turuna katılabilirler. Yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrası varacağımız havalimaninda yapılacak pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından TK 1594 no’lu sefer ile saat 19:05’de İstanbul Havalimanına uçuş. Saat 23:10 ’de varış ve turumuzun sonu…

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Johann Strauss gemisinde 7 Gece 8 Gün Tam Pansiyon Konaklama (İlk gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile sona erer)
 • THY ile İstanbul - Amsterdam / Frankfurt - İstanbul havalimanı arası tarifeli seferler ile uçuşlar 
 • Gemideki tüm aktivite ve animasyonlar
 • 5 çayı & yemeklerden sonra alınan çay/kahve ve  geceyarısı ikramları
 • Havalimanı liman arası transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı seyahat sağlık sigortası (70 yaş üzeri surprim uygulanmaktadır.)
 • Gemi personel servis ücreti (gecelik pp 12 €)
 • Gemi liman & havalimanı vergileri (+350 €)
 • Türkçe rehberli olarak düzenlenecek ekstra turlar
 • Kuru temizleme, alışveriş gibi şahsi harcamalar
 • Vize Ücreti (Schengen vizesi)
 • Yurtdışı çıkış harcı

 

NOT:

! Standart dış kabinlerin pencereleri açılmaz..

! Panorama kabinler açılabilir pencerelidir.

 

E-Bülten Kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.